Postele MRAVA

Brest

mrava_brestBrest horský je pôvodnou európskou drevinou s vysokou odolnosťou, tvrdosťou a húževnatosťou.  Drevo  a drieň   majú rôzne zafarbenie. Belové drevo je zvyčajne žltobiele, jadro oveľa tmavšie a líši sa   od stromu k stromu.   Vysoká pevnosť dreva sťažuje prácu a vyžaduje ostré nástroje a vybavenie.   Brestové drevo sa vyznačuje   unikátnou štruktúrou a farbou. Pre extrémne nízky výskyt je drevo   pomerne vzácne.

Brestové postele vyrábame v limitovanej edícii v jedinečnom dizajne a originálnom spracovaní v hrúbke   40 mm. Brestové drevo je tvrdé, húževnaté s veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami a trvanlivosťou   min. 30 rokov. Farebná rozdielnosť v štruktúre dreva a nízky podiel brestového dreva v našich lesoch ho predurčuje na výrobu unikátneho luxusného nábytku v limitovaných sériach.

 


 

Buk


Zo všetkých listnatých stromov na Slovensku je buk najrozšírenejší a jeho drevo najužitočnejšie. Beľ a jadro majú rovnomerne bledožlté až červeno-biele sfarbenie, po spracovaní parou červeno-hnedé. Bukové drevo je stredne ťažké až veľmi ťažké. Je veľmi tvrdé a odolné. Má dobré pevnostné vlastnosti a vysokú oteruvzdornosť. Napriek svojej tvrdosti sa s bukovým drevom dá ľahko opracovať. 

Postele z jadrového buka

Voľba postelí z jadrového buka je múdrou investíciou, ktorá zaistí vaše pohodlie a spokojnosť. Drevo z jadrového buka sa vyznačuje svojou osobitou štruktúrou. Jadrový buk je vnútorná tmavšia časť bukového dreva s nižším obsahom vody, ktorá plní statickú funkciu. Svojou hustotou sa radí medzi ťažké drevá s vysokou odolnosťou. Vysoký obsah konzervačných látok zabezpečuje jadrovému buku oproti masívnemu bukovému drevu oveľa vyššiu trvanlivosť.

Postele z masívneho buka

Postele vyrábané z cinkovanej škárovky s vysokou kvalitou spracovania zaisťujú štandard, ktorý uspokojí aj náročného zákazníka. Sú charakterizované ako masívne postele vyrábané lepením hranolkov (lamiel) v pozdĺžnej aj priečnej osi cinkovým spojom. Vďaka týmto spojom sú stabilnejšie a odolnejšie ako masívne drevo. Výhodou postelí z cinkovanej škárovky oproti masívnemu drevu v jednom kuse je aj cena, priestorová stálosť a ekologickosť.

 


 

Dub

 mrava_dubDub je jeden z najdôležitejších európskych stromov. Dub rastie rýchlo do výšky, ale jeho kmeň nie je taký mohutný ako u iných   druhov stromov. Zreteľne možno rozlíšiť beľ a jadro. Beľ je sivobielej farby, jadro je sfarbené do žltohneda až hneda a časom   výrazne stmavne. Dubové drevo je tvrdé a ťažké, ale napriek tomu elastické. Jadrové drevo z dubu je veľmi odolné, dokonca   aj pod vodou.

Dubové a smrekové postele RUSTIK

Postele z edície RUSTIK sa vyznačujú výraznou až hrubou štruktúrou dreva, malými aj veľkými vrastenými hrčami a otvorenými prasklinami. Vďaka neopakovateľnosti kresby dreva a rustikálnemu vzhľadu je každá doska exkluzívneho nábytku originálna a nenapodobiteľná. Rustikálny štýl vnesie do interiéru prirodzenú eleganciu s dotykom prírody. V našej edícii RUSTIK nájdete dubové a smrekové postele, novinkou sú nočné stolíky a komody.

 


 

Smrek

Smrek je jedným z najdôležitejších stromov na Slovensku. Rastie pomerne rýchlo a výdatnosť dreva je vysoká. Drevo je svetlé, žltobiele až červeno-biele a po vystavení svetlu tmavne. Jarné a letné drevo majú veľmi odlišné sfarbenie, letokruhy sú zreteľne viditeľné. Smrek je ľahký a mäkký, ale napriek tomu má pre svoju relatívne nízku hmotnosť dobré vlastnosti pevnosti a pružnosti.

Dubové a smrekové postele RUSTIK

Postele z edície RUSTIK sa vyznačujú výraznou až hrubou štruktúrou dreva, malými aj veľkými vrastenými hrčami a otvorenými prasklinami. Vďaka neopakovateľnosti kresby dreva a rustikálnemu vzhľadu je každá doska exkluzívneho nábytku originálna a nenapodobiteľná. Rustikálny štýl vnesie do interiéru prirodzenú eleganciu s dotykom prírody. V našej edícii RUSTIK nájdete dubové a smrekové postele, novinkou sú nočné stolíky a komody.

 


 

Čalúnené postele

Novinkou v našom portfóliu sú luxusné čalúnené postele s celomasívnou drevenou konštrukciou rámu postele. Ich veľkou výhodu je široká škála farebných verzií, výber troch výškových variácií zadných čiel, výber farieb masívnych nožičiek a možnosť dokúpenia úložného priestoru, ktorý je ľahko domontovateľný k stávajúcej posteli. V ponuke nájdete aj nočné stolíky s čalúnenými čielkami, čalúnenú lavicu a taburet.

 


 

Povrchové úpravy

Na zvýšenie kvality a vyšperkovanie vzhľadu je nutné posteľ povrchovo upraviť – a to lakovaním alebo olejovaním. Metóda lakovania je založená na nanášaní lakovacích materiálov za účelom vytvrdenia povrchovej vrstvy a jej zušľachtenia. Vysoká tvrdosť, mechanická odolnosť a efektný vzhľad sú vlastnosti lakovanej postele.

Druhou metódou povrchovej úpravy dreva je olejovanie. Na olejovú povrchovú úpravu postele sa používajú vysychavé oleje Natura Oil, ktoré sú zmesou prírodných olejov modifikovaných prírodnými živicami a nearomatických rozpúšťadiel. Povrchová úprava prostredníctvom oleja zvýrazní prirodzenú štruktúru dreva, dodá mu jemnosť a odolnosť.

Výhody našich lakov

1. Ekologické - v zložení našich vodouriediteľných lakov nie sú rozpúšťadlá ani toxické materiály, takže sa môžu bez obáv používať vo vnútorných priestoroch, vrátane detských izieb
2. Nehorľavé - založené na vodnej báze
3. Odolné voči UV žiareniu
4. Jednoduchá údržba

Výhody našich olejovoskov

1. Jednoduchá aplikácia a údržba: handričkou, hubkou, mäkkým štetcom
2. Nedochádza k zdvihnutiu vlákien dreva
3. Príjemný povrch
4. Vysoká odolnosť voči vode a čistiacim prípravkom po vyzretí v priebehu niekoľkých týždňov
5. Bez elektrostatického náboja - výhoda pre alergikov, škôlky a domovy dôchodcov