Postele MATERASSO

Každý posteľový systém je možné kombinovať s ľubovoľným čelom postele a nožičkami. Môžete si vybrať z veľkej ponuky kvalitných čalúnnických látok. Ku každej posteli je možné objednať aj taburet, kreslo, či podnožku ku kreslu v rovnakej látke ako je látka postele. Výšky spacích systémov sú uvedené bez nožičiek. Všetky postele v rámci detského a teenager programu vieme vyrábať od šírky 90 cm.

 

 
Celý korpus postele (bez čela a roštov) je balený v kartónovej krabici, čo zjednodušuje prepravu a zlepšuje ochranu pri manipulácii počas dodania. Vo všetkých spojov u dizajnových postelí, ktoré sa pri montáži alebo demontáži korpusu postele rozoberajú, sú použité matice a skrutky s metrickým závitom, umožňujúce aj opätovnú bezproblémovú montáž alebo demontáž, či prípadné neskoršie dotiahnutie spojov.

 

 

 

 

 


 
 

BOXSPRING 22-32 (Kontinentálne postele)

Boxspring 22-32 je najpokrokovejším posteľovým systémom. Jeho obľúbenosť spočíva v špecifickej konštrukcii: masívny rám boxspringu obklopuje pružinovú konštrukciu, ktorá zabezpečuje bodovo prispôbivý podklad pod matracom a zlepšuje kopírovacie vlastnosti a celkovú prispôsobivosť použitého matraca. Takéto zloženie vytvára výnimočný systém podvojného kopírovania prirodzeného tvaru tela pre dosiahnutie komfortu, ktorý nie je dosiahnuteľný pri iných systémoch. Povrch boxspringu je očalúnený v rovnakej látke ako je látka čela a na ložnej ploche boxspringu je špeciálna poťahová látka s úpravou ANTISLIP, dokonale fixujúca matrac proti posunutiu. Výška boxspringu je 22 a 32 cm. Matrac nie je zapustený do rámu postele, ale je zarovno s obvodovými hranami boxspringu.

 


 

BOXSPRING Mobil

Boxspring Mobil – konštrukcia ako u Boxspringu 22-32 je obohatená o funkciu plynulého polohovania hlavy, chrbtovej časti alebo nôh pomocou elektromotorov s ovládačom. Polohovanie umožňuje nastavenie najlepšej pozície pre odpočinok vzhľadom na momentálny stav a potreby. Iná je poloha pre spanie, iná pre aktívny odpočinok v posteli (napr. čítanie), iná pri opuchnutých nohách. Boxspring mobil dokonale spolupracuje s matracami zo studených pien s anatomicky prerezanými jadrami, latexovými matracami a matracami z lenivých termo-elastických pien, ktoré presne kopírujú tvar roštu pri polohovaní. Výška boxspringu je 32 cm. Matrac je zarovno s obvodovými hranami boxspringu.

 


 

BOXSPRING Výklop UP MAXI

Boxspring výklop UP MAXI 40 a UP MAXI 100 - je ideálnym riešením pre všetkých, ktorí hľadajú komfortnú posteľ s prednosťami boxspringu, doplnenú o veľký úložný priestor vo vnútri postele. Konštrukcia boxspringového typu zmenšuje požiadavky na zaberajúci priestor v spálni a umožňuje použiť väčší rozmer matraca ako pri tradičnej posteli. Riešenie úložného priestoru boxspringu, bez ďalších vnútorných predelení, poskytuje výnimočne veľký odkladací priestor a výborný prístup do úložného priestoru po celej ploche. S boxspringom UP MAXI 40 budete bez problémov zdvíhať matrac do celkovej hmotnosti 40 kg pre celú plochu postele. Pre matrace s vyššou hmotnosťou je určený systém UP MAXI 100. Obsahuje až 4 ks kovaní a piestov pre nenáročné zdvíhanie veka úložného priestoru spolu s ťažkými matracmi z kvalitných materiálov s vysokou hustotou. Výška boxspringu je 32 cm. Matrac je zarovno s obvodovými hranami boxspringu.

 


 

DIZAJNOVÁ posteľ UP Metal

Dizajnová posteľ UP Metal je určená pre tých, ktorí potrebujú množstvo úložného priestoru v spálni a tiež uprednostňujú jeden spoločný partnerský matrac. Rám postele má 5 alebo 8 cm hrúbku, 30 alebo 35 cm výšku. Vybavený je špeciálnym roštom s kovovou konštrukciou, ktorý sa vyklápa z prednej časti postele pomocou kovaní s pneumatickými piestami, ktoré uľahčujú prístup do úložného priestoru aj pri použití ťažkých matracov . Kovový rám roštu je osadený predpätými lamelami. Demontážou dna v úložnom priestore získame prístup pod celú plochu postele, čo oceníte predovšetkým pri upratovaní.

 


 

DIZAJNOVÁ posteľ UP BV/NV

Konštrukčne rovnaká je aj dizajnová posteľ UP BV a UP NV (s polohovaním hlavy), rozdiel je v použití drevených výklopných roštov. Pre túto posteľ je vhodné použiť dva samostatné matrace, aby bolo možné plnohodnotne využívať výklopné rošty. Matrac pri použití roštov METAL , DOBLE NV a DOUBLE BV je zapustený cca 6 cm od vrchnej hrany bočnice. V prevedení CORIUM je možné rošt METAL namontovať vo výške bočnej hrany bočnice a matrac je uložený aj na rošte, aj na bočniciach. Takáto posteľ bude pôsobiť dojmom boxspringu a šírka postele (vrátane bočníc) bude rovnaká so šírkou matraca.

 


 

DIZAJNOVÁ posteľ bez uložného priestoru

Dizajnová posteľ (bez úložného priestoru) je určená pre tých, ktorí nepotrebujú úložný priestor v posteli. Rám postele je podobný ako u postelí s UP, neobsahuje však upevnenia pre dno úložného priestoru. V tomto ráme je možné použiť všetky typy roštov pod matrac, od jednoduchých masívnych latových roštov, cez latové masívne v ráme, pružné lamelové, polohovateľné, až po modely s plynulým elektrickým polohovaním. Korpusy vyrábané v dvoch rôznych hrúbkach panelov: 5 alebo 8 cm a troch výškach: 15, 30 alebo 35 cm.